برنامه بدنسازی تخصصی ( برای دربافت برنامه مناسب بدن خود با ما تماس بگیرید )

سلام 

این پست و اختصاص دادم به دارو های هورمونی که امروزه در بین جوانان ورزشکار ما مد شده و اکثرا از این دارو ها استفاده می کنند.... اما به چه قیمتی ؟؟

عوارضی که گریبان گیر این ورزشکاران تو خالی می شه در بعضی موارد جبران نشدنی هستند .

یکی از این دارو هایی که رواج بیشتری داره دارویی به نام ناندرولون ( nandrolone ) که دلیل 50 درصد اعلام دپینگ های ورزشکاران به خاطر همین دارو است . این دارو هم به صورت قرص و هم به صورت آمپول به ورزشکاران تجویز می شه و برای تاثیر گزاری بیشتر از ب کمپلکس و آهن در برنامه غذایی خودشون استفاده می کنند.

اما بشنویم خطرناک ترین عارضه این دارو از زبان یک پزشک فوق تخصص غدد که خودم شخصا با این پزشک مشورت و صحبت کردم :

داروی ناندرولون جز دارو های آنابولیک است که از تستوسترون مشتق می شود.......اگر ورزشکاری یک آمپول ناندرولون 25 میلی گرمی استفاده کند حدودا نیاز به 170 روز زمان دارد تا این مقدار دارو از بدن او دفع شود. اکثرا با توجه به جنسیت از 50 تا 200 میلی گرم در هفته تزریق عضلانی می کنند که زمان بسیار طولانی نیاز دارد تا دفع شود .

این دارو در مردان باعث کوچک شدن بیضه ها می شود و در دورانی که مرد از این دارو استفاده می کند به صورت موقت عقیم می شود و قدرت باروری خود را از دست می دهد .... زمانی که ورزشکار این دارو را  کنار بگذارد و دارو به طور کامل از بدن دفع شود قدرت باروری او نیز باز می گردد اما اما اما اما اما اما در بعضی موارد که تعداد اندکی هم نیستند دیده شده است که مرد دچار اختلالات جنسی شده و برای همیشه قدرت باروری خود را از دست می دهد !!!!

این فقط یکی از عوارض این دارو می باشد .. این دارو به هیچ عنوان تجویز نمی شود . یکی از مشخصه های این دارو جوش های چرکین در بدن و صورت می باشد . ( یکی از دوستان خودم از همین دارو استفاده کرد و صورتش پر شد از جوش های چرکین که حتی به اندازه سر سوزنی از صورتش از جوش های جرکین پاک نبود...این دوست من چند ماه خونه نشین شد و تحت درمان سختی قرار گرفت...)به نظر شما عضلانی شدن بدن به ریسک پذیرفتن عقیم شدن و ......را دارد ؟

مشخصا نه ....


این پست فقط برای این امشب نوشتم چون دیدم یکی از دوستان خودم این دارو رو به عنوان یک مسکن می دونست ( امان از این مربی باشگاه ها که به هر قیمتی سعی می کنند محصولات مضرر و سود آور خودشون رو به فروش برسونن ) ..........در مصرف مکمل ها و دارو ها به هیچ کس حتی نزدیک ترین دوستانتان اعتماد نکنید تنها فرد مورد اعتماد پزشک متخصص است حتما قبل از مصرف هر دارویی با پزشک مشورت کنید .


برچسب‌ها: ناندرولون, دارو های هورمونی, هورمون, هورمون بدنسازی
نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 22:49 | لینک  | 

سلام عزیزان این بار می خوام یه پست که مربوط به بدنسازی نیست براتون بزارم

این پست رو حتما بخونید!!!

براي يک اسطوره

يک ستون براي سردبير آن هم درباره علي دايي نوشتن بسيار کم است اما چه مي شود کرد؟

تحريريه دموکراتيک ايجاب مي کند به نظر جمع احترام بگذاريم!

آنچه در اين مطلب مي خوانيد ابعاد اجتماعي، اقتصادي، خانوادگي، ورزشي و علمي شخصيت دايي است. البته درباره موفقيت علمي او، دانشگاه صنعتي شريف همکاري مطلوبي نشان نداد. اما دانستن اين موضوع که دايي 12 سال در مقاطع تحصيلي مختلف دانش آموز ممتاز بوده است، کمک شاياني براي شناختن ميزان هوش تحصيلي او خواهد کرد. در طي چند ماه اخير تقديرهاي گوناگوني از او در سازمان هاي مختلف صورت گرفته است. درباره دايي دوست دارم بيشتر بنويسم اما به اين چندجمله اکتفا مي کنم که او بسيار باهوش و پيچيده است.

اگر او شطرنج باز مي شد، به سختي مي شد فهميد که حرکت بعدي اش در بازي چيست. حس ششم قوي در شناخت دوست و دشمن دارد و به راحتي تفاوت بين انتقاد و انتقام را درک مي کند.

رابطه بين روزنامه ها و ورزشکاران يک بزرگراه دو طرف است. اما هر گاه شخصي خواست با منفي بافي و يا غرض ورزي نظر شخصي اش رابه او تحميل کند به مانند يک جنتلمن ايستادگي کرده و مي کند. رمز موفقيت او در مقاومت اوست. او از شنا کردن در خلاف جهت آب و به رخ کشيدن توان خود لذت مي برد، به همين خاطر جواب منتقدانش را با گل هايش مي دهد. جانشين سياهپوست او در پرسپوليس امسال معناي همان ضرب المثل ايراني است که مي گويد: «مرغ همسايه غاز است».

چون او هر کاري جز گل زدن را بلد است!

بسياري مي خواهند بدانند که او چه زماني به فوتبال خاتمه مي دهد؟ يعني براي آنها غروب يک ستاره بسيار جذاب تر از خود ستاره است. دايي در اين باره البته کمي حساس است که نبايد باشد. فوتبال بي رحم است، اگر شکست بخوريد از محبوبيت دور مي شويد و اين خاصيت فوتبال است. اما درباره عده اي که دوست دارند زمان غروبش را بدانند بايد يادآور شد که ما ايراني هستيم، مرحوم جمال زاده مي گويد: برخلاف تمام مردم دنيا، خيلي از ما از شکستن اسطوره ها و آدم هاي موفق مان لذت مي بريم که اين البته اشتباه است.

همبازي او لوتارماتئوس مي گويد: «علي! با علم، اقتصاد، شخصيت و توانايي ورزشي خود مي تواند الگوي جوانان جهان شود».

در طول يکصد سال اخير جوانان ايراني در برابر جوانان اروپايي و آمريکايي همواره تحقير مي شدند، اما اينک در ايران امروز آنها نشان دادند که نژاد آريايي هيچ چيز از غربي ها کم ندارد و علي دايي نمونه بارز يک جوان مسلمان ايراني است.

علي دايي: همسرم را يکسال پيش در يک مهماني ديدم

شايد خيلي ها فکر مي کردند «علي دايي» اسطوره فوتبال ايران ديگر ازدواج نکند... اما علي دايي در روز اول بهمن ماه سال 1383 پاي سفره عقد نشست و پيمان زناشويي بست...

اين ازدواج باعث تعجب خيلي ها شد، همان هايي که فکر مي کردند، دايي به ازدواج فکر نمي کند، اما او ازدواج کرد و پاسخ خيلي ها را داد. حالا اگر شما خواننده محترم دوست داريد بدانيد، همسر اين اسطوره فوتبال کيست با ما همراه شويد. ما تمام اين پرسش ها را از علي دايي پرسيديم. درست سه روز بعد از مراسم ازدواجش که هنوز گل هاي بزرگ اتاق عقدش در خانه بود. اين شما و اين گفته هاي علي دايي در رابطه با شريک زندگي آينده اش...

همسرم آذري زبان است

علي دايي به ما گفت: همسرم از آشنايان دور خانوادگي ما مي باشد، مادرش اردبيلي و پدرش تبريزي است و بزرگ شده تهران مي باشد. مشخصات کامل يک دختر آذربايجاني را دارد و ليسانس صنايع غذايي مي باشد، او هشت سال از من کوچک تر است.

همسرم را هم من انتخاب کردم و هم مادرم. دايي مي گويد: همسرم فرزند اول خانواده است و خواهر ديگرش به تازگي درسش به اتمام رسيده و قرار است به زودي ازدواج کند. باجناقم، کارش آزاد است و ترم هاي پاياني تحصيلش را مي گذراند و پدر ايشان بازنشسته گمرک مي باشد. نکته جالب در مورد ازدواج دايي مهريه همسرشان است. «از آنجا که خانواده همسرم داراي اعتقادات ارزشمند اسلامي هستند، مهريه شان مثل مهريه حضرت فاطمه(س)، «آب» است. خيلي ها فکر مي کردن که مهريه همسرم سکه هاي زيادي است، به قول اين جديدي ها!... اما با تفاهمي که بين ما بود، مهريه ضامن خوشبختي نيست، بلکه صداقت ها و حسن نيت ها، زمينه ساز يک زندگي مشترک است».

علي دايي مي گويد: به اميد خدا پس از ماه محرم و صفر ازدواج و زندگي زير يک سقف را آغاز مي کنيم. وي در رابطه با مهمانان جشن ازدواج مي گويد: «نمي خواستم، سر و صداي مراسم عروسي ام در شهر بپيچد، از اين رو خصوصي صورت پذيرفت و خانواده من و دوستان نزديکم، مهمانان جشن من را تشکيل دادند. البته جشن ازدواجم در تهران برگزار مي شود و افراد خانواده ام از اردبيل به تهران مي آيند، همچنين بيشتر دوستانم در تهران هستند و به همين خاطر بايد در تهران برگزار شود». وي در ادامه مي گويد: همسرم به فوتبال علاقه اي نداشت، اما از زماني که با يکديگر آشنا شديم، ايشان به فوتبال به خصوص ديدارهاي تيم ملي علاقمند شد».

آشپزي ام خوب است

از سال 1367 تنها در تهران زندگي مي کنم، از همان زماني که دانشجو شدم. از اين رو شايد آشپزي ام از خيلي خانم هاي اين دوره زمانه بهتر باشد. اکثر غذاهاي ايراني را بلد هستم. اگر يادتان باشد، سال ها در زمان دانشجويي تنها زندگي کردم و هفت سال هم خارج از ايران بودم. بالاخره شهردار شدن در خوابگاه دانشجويي از آدم آشپز خوب مي سازد.

مادرم با ما زندگي نمي کند

علي دايي هم اکنون در شهرک غرب تهران به همراه مادر و دو برادرش که مجرد مي باشد زندگي مي کند، فکر مي کرديم که دايي با همسرش در کنار مادرش زندگي مي کند، اما وي مي گويد: همسرم فهميده و منطقي است و دوست دارد با مادرشوهرش زندگي کند، اما مادرم قبول نمي کند، گرچه من دوست دارم مادرم در کنار ما زندگي کند؛ اما از آنجا که ما پنج برادر هستيم، مادرم دوست ندارد، فرقي بين ما بگذارد. من و دو برادر وسطي ام، حسن و حافظ ازدواج کرده ايم و محمد برادر بزرگ و بهزاد برادر کوچکم مجرد هستند.

با مشکلات اخلاقي بيگانه است

يکي از ويژگي هاي علي دايي اين است که هيچ گاه مشکل اخلاقي نداشته است. مسئله اي که در سال هاي اخير در بين بيشتر فوتباليست ها، بسيار باب بود و شايد همين سخت گيري در انتخاب همسر، ازدواج دايي را عقب انداخت، چرا که دايي به هر حال انسان مشکل پسندي است و بايد اين واقعيت را پذيرفت، اما اين پرسش پيش مي آيد که چه عاملي باعث شد «دايي» اين خانواده را براي ازدواج انتخاب کند و دختر اين خانواده را به همسري برگزيند؟ «متاسفانه در اين چند سال نه تنها در قشر فوتباليست ها، بلکه در ديگر قشرها هم، چنين مسايلي باب بوده است، اميدوارم که ديگر شاهد چنين مسايلي نباشيم. بايد بگويم، خانواده همسرم متعهد، تحصيلکرده و با فرهنگ هستند، آذري زبان و به عقايد من نزديک مي باشند». دايي موافق کار کردن همسرش نيست. او مي گويد تا زماني که خودم بتوانم کار کنم، دوست ندارم، همسرم کار کند؛ همين که براي من يک شريک زندگي مناسب باشد، برايم کلي ارزش دارد، البته دلم مي خواهد در کارهاي اقتصادي با من هم فکري کند.

مهمانان ويژه

يکي از مهمانان ويژه مراسم عقد، دکتر «آصفي» سخنگوي وزارت امور خارجه و همچنين «محمد دادکان» رييس فدراسيون فوتبال بود. «دکتر آصفي را از سال 1997 ميلادي مي شناسم، وي در کنار موقعيتي که دارد، انسان فوق العاده خوبي است که من افتخار آشنايي با او را دارم، در اين مدت او يکي از دوستان خوب من بوده است».

اولين بار در يک مهماني خانوادگي

اولين بار که همسرم را ديدم، تقريباً يکسال پيش بود. در يک مهماني خانوادگي با ايشان آشنا شدم، دختر خاله همسرم، دوست نزديک مادرم است. خاله او، همسايه خاله من در اردبيل بود، پسر خاله شان همکلاسي و دوست صميمي برادر بزرگ ترم بود و به همين خاطر شناخت کاملي روي اين خانواده داشتم.

دايي: وارد جزئيات نشويد

پيکان قهوه اي رنگش را هنوز به ياد دارد. از آن روزها سال ها گذشته است و حالا يک مرسدس بنز بسيار شيک زير پايش است. وضعيت اقتصادي متوسطي داشت اما همان زمان هم، کار را عار نمي دانست؛ زماني که در ابتداي معروفيت، باشگاه پرسپوليس به او «اپل» داده بود، اتومبيلش را فروخت و فروشگاهي در حوالي ميدان منيريه خريد. او مانند خيلي ها عمل نکرد، بسياري از فوتباليست ها پول خود را از دست مي دهند يا در اختيار ديگران مي گذارند، اما او با فکر قوي اقتصادي اش، يک مدير قوي اقتصادي هم است.

او تمامي پول و ارز به دست آمده از حضورش در تيم هاي خارجي را براي سرمايه گذاري به داخل کشور آورد، کاري که خيلي هاانجام ندادند. سرمايه گذاري که موجب اشتغال زايي شده است. فوتبال زمان تجارت را از او مي گيرد، اگر نه، فکر رياضي اش او را به يکي از موفق ترين ثروتمندان ايران بدل مي کرد. وي در حال حاضر در هفت فروشگاه لوازم ورزشي و يک کارخانه نوشابه سازي سرمايه گذاري مستقيم دارد و به زودي کارخانه اي تأسيس خواهند کرد که دستگاه هاي مونتاژ لوازم بدنسازي اش را از آلمان وارد مي کند و در زمين تازه خريداري شده اش در تهران انديشه هاي تازه اقتصادي اش را به کار مي بندد. شايد خود او هم نمي توانست حدس بزند فروشگاه ميدان منيريه اش را که قسطي و به سختي خريده بود. به اين حوزه گسترده از فعاليت هاي اقتصادي تبديل شود پيرامون فعاليت هاي اقتصادي؛ پرسش هايي در ذهنمان بود که از او پرسيديم.

? چرا تنها در زمينه کفش و پوشاک ورزشي فعاليت اقتصادي مي کنيد؟

دايي: فعاليت من تنها در زمينه پوشاک و کفش نيست، بلکه نمايندگي دستگاه هاي بدنسازي را دارم و بيشتر از هفت، هشت نوع از اجناس ورزشي را وارد مي کنم.

? در حوزه فعاليت هاي اقتصادي شما چند نفر فعاليت مي کنند؟

دايي: من سهامدار يک شرکت نوشابه سازي در اردبيل هستم که صادراتي هم به کشورهاي همسايه داريم، اگر اشتباه نکنم در زمينه توليدات ورزشي بالاي 150 نفر فعاليت دارند.

? اين پرسش پيش مي آيد که چرا کارخانه هاي زير بنايي براي توليد کالاهاي اساسي تأسيس نمي کنيد، اصلاً روي اين مسئله فکر کرديد يا نه؟

دايي: من دوست دارم آرام آرام کارم را آغاز کنم، من ابتدا روي کيفيت فکر مي کنم، به لطف خدا در زمينه توليد به خواسته هايم رسيدم، در حال حاضر يک زمين مناسب در تهران خريدم تا يک کارخانه بزرگ لوازم ورزشي تأسيس کنم. هميشه دوست داشتم پله پله، مراحل ترقي را طي کنم. در حال حاضر با چند کارخانه آلماني به گفتگو نشسته ام، آنها قرار است به زودي به تهران بيايند و شرايط ما را بررسي کنند تا هر چه زودتر کارخانه مونتاژ لوازم ورزشي را تأسيس کنم.

? علي دايي در تهران چند فروشگاه دارد؟ نمايندگي چند مارک خارجي را دارد و چرا در شهرستان ها نمايندگي نمي گيرد؟

دايي: هفت فروشگاه و نمايندگي چندين مارک خارجي را دارم و نيز براي نمايندگي در شهرستان ها در حال مطالعه هستم.

? شما در فعاليت اقتصادي بيشتر با چه کسي مشورت مي کنيد، مديريت مالي فعاليت هاي اقتصادي شما با چه کسي است؟

دايي: با خانواده ام، من چهار تا برادر دارم و يک شريک بسيار خوب به نام مهندس آل محمد که بيشتر از ده سال است با هم همکاري مي کنيم. وي مهندس مکانيک است، اولين فروشگاهي که خريدم در ميدان منيريه بود، هر دويمان تازه درسمان تمام شده بود، يک سوم پول فروشگاه را داديم و بقيه را چکي خريديم، تلاش زيادي کرديم سال 72 بود و خدا به ما کمک کرد.

? فروشگاه را چه طور خريديد؟

دايي: 5/14 ميليون خريديم که 5/4 ميليونش را داديم و 10 ميليون آن را قسطي خريديم.

? شايد به اين پرسش پاسخ ندهيد، البته به شما حق مي دهم، علي دايي در حال حاضر چه مقدار چرخش اقتصادي دارد؟

دايي: البته گفتنش صحيح نيست، خدا را شکر در اين مدت هر سال کارهاي مالي مان درست بود و افتخار مي کنم که در اين مدت يک ريال پول حرام وارد چرخه اقتصادي ما نشد، کارهاي مالياتي مان هم هميشه درست بوده است.

? مي توانيم بپرسيم که در چند کشور خارجي منزل داريد؟

دايي: يک خانه کوچک در لاس و گاس آمريکا دارم و در برلين هم يک خانه دارم که خودم آن را ساخته که بسيار از آنجا خوشم مي آيد.

? علي دايي فوتباليست خوبي است يا تاجر خوبي؟

دايي: به نظرم در هيچ کدام خوب نيستم.

?اجازه دهيد پرسشمان را طور ديگري مطرح کنيم آيا شما به اندازه اي که فوتباليست خوبي هستيد، تاجر خوبي هم هستيد؟

دايي: خوشبختانه يا بدبختانه نمي توانم بگويم، چرا که فوتبال تمام وقت مرا گرفته اما خدا را شکر تا حالا در کارهاي تجاري هم موفق بودم، البته اگر وقت بيشتري بگذارم، مسلماً موفق تر هم مي شوم.

? آيا شما حساب ارزي هم داريد؟ منظورمان حساب در بانک هاي خارجي است؟

دايي: ببينيد، زياد ديگر وارد جزئيات نشويد. نه بابا کجا حساب ارزي داريم، ما تمام حسابمون در بانک هاي ايراني است. در ضمن ما اصلاً به آن صورت پول نداريم (خنده)، افتخارم اين است که تمام پولي که در خارج به دست آوردم، با آن در ايران کار مي کنم و از پولي که من در آوردم، حدود صد خانواده نان مي خورند و اين براي من مهم است.

فارغ التحصيلي که فهميد چگونه از کله اش استفاده کند!

دايي و رضازاده هر دو از اردبيل آمدند که براي ورزش کشور افتخار آفريني کنند. علي دايي زماني که در تيم تاکسيراني و استقلال آن شهربازي مي کرد کمتر کسي فکر مي کرد که سال ها بعد به نام او تمبر يادبود چاپ مي کنند و از تمام گلزنان جهان بيشتر توپ را وارد دروازه مي کند و در اجلاس ويژه فيفا از او تجليل مي کنند. دايي فارغ التحصيل مهندسي متالوژي از دانشگاه صنعتي شريف است که معتبرترين دانشگاه فني کشور مي باشد.

يکي از خانم هاي استاد دانشگاه که در گروه تربيت بدني بود مي گفت: روزي ساعت 8 صبح دايي را ديدم که توپ را به هوا مي اندازد و هد مي زند، بعد از صرف ناهار از کنار زمين دانشگاه عبور کردم، ديدم همچنان به هوا پريده و سر مي زند، متعجب شدم از او پرسيدم که چرا اين همه تلاش مي کند، وي در جوابم گفت: مي خواهم بهتر از همه ضربه سر بزنم. دايي آنقدر داراي پشتکار و پيگيري مي باشد که تعجب آور است، ديدن او با دست بانداژ شده و سر باندپيچي در مسابقات ملي نشانه اين همه تلاش پويايي جواني بود که مي گفت وقتي از تيم ملي خط خوردم با اتوبوس به اردبيل رفتم. او کمتر لبخند مي زند، داراي غرور ويژه اي است، گام هاي بلندي دارد، دوست ندارد به عقب برگردد و نگاه کند؛ وقتي صحبت مي کند گوش کاملاً حق دارد تلاش هاي او براي رسيدن به بزرگي و افتخار را دقيقاً بشنود.

در تمام مصاحبه ها وقتي مي خواهد جواب بدهد مي گويد: ببينيد... دايي هميشه در بحث ها با کلمه «ببينيد» سخن آغاز مي کند، انظار او چيزي را مي بيند که ديگران نمي بينند.

در بازي فوتبال مثل کشو به جلو و عقب مي رود او آشکارا با ضربه سرش شوت مي زند، گلي که از فاصله 20 متري با ضربه سر در ورزشگاه آزادي به تيم ملي مصر زد، از آن شوت هايي بود که با سر زد. برخي از گل هاي دايي جنبه افتخاري داشته، مثلاً يک ضربه سر شيرجه اي در بازي با کويت که دايي به توپ زد به شکلي بود که بدن او روي گردن بالانس شد. ولي دوربين تصوير توپ را دنبال مي کرد که داخل دروازه شده بود، اما آنها که آناتومي مي دانستند متوجه خطرناک بودن اين حالت بدن شدند اما تصوير که روي چهره دايي رفت نشان مي دهد که به شيوه هميشگي با دو دست به هوا مي پرد. بعدها داريوش ارجمند در همايش تيم ملي گفت: فقط اراده مي تواند اينطور گردني را تا کند و نشکند. اينکه پنالتي هايش را هميشه دست راست دروازه بان ها مي زند ولي تمام آنها گل مي شود، تعجب آور است چون هر کس از دروازه بان ها اين جهت را مي داند اما چشم هاي دايي مهرمار دارد، که مي تواند صدها بار فريب بدهد. در تيم بايرن مونيخ که بازي مي کرد به گزارش نشريه يوفا اين تيم 15 ملي پوش از کشورهاي مختلف داشت اما دايي اولين کسي بود که در اين تيم بازي کرد.

تنها چيزي که در دايي مخفي است پشتکار و تلاش اوست که با مقايسه موفقيت هاي پي در پي او مي توان اين عامل خفي را ديد، وقتي وارد تمرين مي شود با صلابت مي آيد، خيلي جدي و با لبخند بيگانه است رمز گل زني او اين مي باشد که بلد است قبل از سانترها کجا بايستد تا توپ دقيقاً روي سر او فرود آيد در مسابقات امارات که از شبکه ورزش دوبي پخش مي شد سعي داشت عربي صحبت کند، او انگليسي را به خوبي حرف مي زند و آلماني را مي داند، اگر ترکي را هم زبان بين المللي حساب کنيد او چهار زبان بين المللي را بلد است!

نام انگليسي او روي پيراهن هاي ورزشي تيم ملي مي باشد، جمع اعداد شماره تلفن همراه او عدد 39 است. شايد او سعي دارد تا 39 سالگي فوتبال بازي کند، او به کلمه بازنشستگي حساسيت دارد و تا زماني که مي تواند مي خواهد بماند.

او الان تمام دارايي اش را به ايران منتقل کرده و از افرادي است که ثروت خود را به خارج از کشور منتقل نکرده است.

و در پايان بايد گفت: او بسيار زيرک و باهوش است. يکي از طنزنويسان مي گفت: علي دايي تنها فارغ التحصيل دانشگاه صنعتي شريف است که فهميد از کله اش چگونه استفاده کند!!

 

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 22:38 | لینک  | 

خانم ها و مشکل چاقی

خانم ها، آیا می دانید که آموزش تناسب وزن چه کاری می تواند برایتان انجام دهد؟ با استفاده از این روش می توانید وزن خود را در حد تعادل نگه دارید و همچنین برجستگی ها و فرورفتگی های مناسبی را در قسمت های مختلف بدن خود به وجود آورید. عضلات بدن سفت و محکم شده و از حالت شل بودن در می آیند. این کار به شما نیرو، سلامتی و بدنی زیبا می بخشد. همچنین امکان آسیب های بدنی در زندگی روزمره و یا در حین انجام ورزش های مختلف در حد بسیار زیادی کاهش مییابد. خواب شما تنظیم می شود، بهتر می توانید کار کنید، استقامت بدنی را افزایش داده و خیلی بیشتر می توانید از روابط جنسی خود لذت ببرید. در کل بر روی وجوه زندگی شما تاثیرات شگرفی دارد.

مراحل این دسته از تمرینات برای خانم ها نباید خیلی متفاوت با آقایون باشد. عضلات خانم ها همانند آقایون است و جای قرار گرفتن آنها نیز در یک مکان می باشد. تنها تفاوتی که میان خانم ها و آقایون وجود دارد، هورمون هایشان است. هورمون تستسترون که در ساخت ماهیچه ها دخالت دارد در مردها خیلی بیشتر از خانم ها ترشح می شود؛ این امر در حالی است که بدن خانم ها سرشار از استروژن است که باعث ایجاد چربی و در نهایت چاقی در آنها می شود. البته منظور من این نیست که چون شما خانم هستید و هورمون استروژن در بدن شما به شدت ترشح می شود بنابراین محکوم به چاقی هستید. بلکه باید از چیزی که در بدنمان وجود دارد بهترین استفاده را انجام داده و از آن بهره ببریم. اگر تمرینات تناسب اندام را انجام دهیم به راحتی می توانیم چربی های اضافه بدن خود را از بین ببریم. هر چقدر چربی ها کمتر شوند، متابولیسم (سوخت و ساز) بدن بهبود پیدا می کند. و در نتیجه خیلی راحت تر می توانید کالری بسوزانید. به نظر جالب است، نه؟ به خواندن ادامه دهید....

یک بیانیه ای که شاید به گوش اغلب شما رسیده باشد این است وزن ماهیچه از چربی خیلی بیشتر است. می توان اینطور توضیح داد که یک کیلو چربی با یک کیلو ماهیچه برابر است اما تنها تفاوتی که وجود دارد این است که حجم یک کیلو چربی از یک کیلو ماهیچه خیلی بیشتر است و چربی نسبت به ماهیچه فضای بیشتری را اشغال می کند. داشتن بدن عضلانی برای شما این امکان را فراهم می آورد که خیلی راحت تر و بدون اینکه اضافه وزن پیدا کنید غذا بخورید چرا که ماهیچه تنها عضو همیشه فعال بدن می باشد. زمانیکه بدن شما عضلات ورزیده ای داشته باشند در هر ساعت 50 تا 75 کالری بیشتر می سوزانید.

تصور غلطی که من از زبان بسیاری از خانم ها می شنوم این است که ورزش نمیکنند تنها به این خاطر که اگر آنرا متوقف کنند خیلی بیشتر از گذشته اضافه وزن پیدا میکنند. خوب، بیایید این اظهار نظر را تجزیه تحلیل کنیم. همه خود را تحت آموزش های تناسب اندام قرار می دهند تا بتوانند چربی های بدنشان را به عضله تبدیل کنند. آنقدر که چربی به آسانی از بین می رود و به جای آن ماهیچه ایجاد می شود، هیچگاه ماهیچه نمی تواند به چربی تغییر شکل پیدا کند. ماهیچه (که از نظر متابولیکی یک عضو فعال است) و چربی (که از نظر متابولیکی غیر فعال می باشد) دو بافت متفاوت هستند که وظایف مختلفی را به عهده دارند. درست مثل قلب و کلیه که دو عضو مختلف بوده و عملکرد متفاوتی دارند. حالا سؤالی که من از شما دارم این است که آیا قلب شما میتواند تبدیل به کلیه شود و یا بالعکس؟ اگر جمله بالا درست می بود پس تمام آدم های چاق استعداد بالقوه ای برای رشد ماهیچه در بدن خود داشتند.

برای توضیح تصور غلط مذکور می توان گفت که برخی از بدن سازهای حرفه ای برای اینکه خود را برای مسابقات آماده کرده و بدن خود را به حالت مطلوب در آورند و مجبور هستند که به طور فصلی برای اضافه وزن رژیم های سختی بگیرند و به همین دلیل ممکن است زمانیکه سن آنها افزایش پیدا کرد کمی چاق شوند. اما خودتان ببینید که این مطلب با افراد چه مقدار تفاوت دارد؟ اضافه وزن یک دلیل بیولوژیک دارد، زمانیکه سن ما افزایش پیدا می کند متابولیسم بدن روند آرامی را می گیرد و بدن به کالری کمتری نیاز پیدا می کند. نقطه حائز اهمیت این است که بیشتر افراد از جمله بدن سازها زمانی که پا به سن می گذارند میزان کالری مصرفی بدنشان را کم نمی کنند که این عامل به نوبه خود باعث بروز چاقی می شود.

دلیل دیگر این است که بدن سازها در طول تمرینات سخت خود نیاز به غذای بسیار زیادی دارند به همین دلیل اشتهای آنها به شدت افزایش پیدا می کند. اگر پس از اینکه میزان تمرینات کم شد و یا به طور کلی متوقف گشت باز هم همان میزان غذایی را که قبلا مصرف می کردند، استفاده کننند نتیجه ای جز چاقی در بر نخواهد داشت.

تمرین و استفاده از غذاهای مناسب امری ضروری برای زندگی روزمره تمام افراد است. اگر طریقه مناسب آنرا رعایت نکنید، توده ماهیچه ای کاهش یافته و چربی هایتان افزایش پیدا می کند. اما به خاطر داشته باشید که هیچ گاه ماهیچه به چربی تبدیل نمی شود.

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 19:32 | لینک  | 

10 توصیه طلایی در حجیم کردن عضله

1- بخورید زیاد بخورید

خوردن وعده های غذایی پر کالری مهمترین گام در کسب حجم میباشد ، اگر به اندازه کافی غذا نخورید ، وزنی هم بدست نخواهید آورد . مسلما نمی توانید شبیه به یک اسب باشید اما نمی توان مانند یک پرنده غذا خورد و منتظر حجیم شدن بود ! به همین دلیل است که اکثر بدنسازان به دلیل افزایش کالری مصرفی و کسب پروتئین و کربوهیدرات کافی ، روزانه 4 الی 6 وعده غذا میخورند و جذب مواد مغذی را در بدن خود افزایش می دهند . حتی میتوانید نوشیدن یک محلول پروتئینی را در نیمه شب امتحان کنید تا به رشد عضلاتتان کمک کند .

2-افزایش سدیم

براورد مواد معدنی  یک نقش مهم را در مسئله رشد عضله بازی می کند . بدین صورت که بصورت جزئی مصرف سدیم روزانه را افزایش داده و به افزایش احتباس آب کمک می شود . سدیم بیشتر ، منجر به افزایش ذخیره کربوهیدرات و جذب اسید آمینه در بدن می شود ، همچنان که در افزایش تأثیر عضلات نسبت به انسولین نیز کمک موثری است .

3-آب بنوشید

نوشیدن آب بهترین روش به منظور تکمیل یک رژیم غذایی میباشد . آب مادر طبیعت است و بدون آن زندگی میسر نمی باشد . آب ، شما را به سمت یک قاعده متعادل صحیح در مورد غذاها ، ویتامینها ومواد معدنی هدایت می کند . همچنین به بدن کمک می کند تا اکثر پروتئین و کربوهیدارت های موجود در مواد غذایی را جذب کند.

4-استفاده از یک رژیم غذایی گردشی

به مدت دو هفته ، 2000 کیلو کالری به برنامه غذایی معمول خود بیفزایید . پس از پایان دو هفته ، به مدت دو هفته همان برنامه معمولتان را جرا کنید . سپس به تکرار این چرخه به صورت متناوب بپردازید . بدین صورت بدنتان را به تدریج با صرف کالری بیشتر سازگار کنید ؛ زیرا سازگار شدن با هر چیزی احتیاج به زمان دارد . اگر پس از اجرای این مسئله به نتایج خوبی دست نیافتید ، مطمئن باشید که هنوز بدنتان با این شیوه رژیمی سازگار نشده ، پس به تلاش خود ادامه دهید .

5-کراتین را فراموش نکنید

کراتین در کسب حجم بسیار به شما کمک می کند ، علاوه بر این که هیچ تأثیر جانبی خاصی بر روی فرد مصرف کننده نخواهد داشت ؛ حتی اگر در مصرف آن اشتباه کنید ، تنها چیزی که در مصرف کراتین باید مورد توجه قرار بگیرد ، نوشیدن آب کافی در حین مصرف آن می باشد

6- استراحت

بعضی ها عاشق استراحت کردن هستند . این علاقه معقولی است . هر کس که به دنبال کسب حجم است ، به استراحت نیاز دارد و بدن به صورت فوق العاده ای به این تشریک مساعی از جانب شما در زمینه اسراحت نیاز دارد .بنابرین سعی کنید حداقل 8 ساعت استراحت شبانه داشته باشید .

7-فعالیت های آیروبیک را متوقف کنید

به دلیل افزایش حجم نیاز دارید تا به صورت جدی فعالیت های ایروبیک را متوقف کنید . زیرا شما به حفظ کالری های مصرفی خود نیاز دارید و مسلما این را هم می دانید که حرکات آیروبیک نه تنها به حفظ کالری کمک نمی کنند بلکه آنها را از بین می برد . به خاطر داشته باشید که هر فعالیت فیزیکی ، یک تأثیر منفی بر روی عضله سازی دارد .

8-گوشت بخورید

مصرف تن ، ماهیچه گاو ، استیک و ... را فراموش نکنید . مصرف گوشت گاو به جهت دارا بودن خاصیت آنابولیکی طبیعی برای افزایش حجم ، تأثیر بیشتری دارد .

9-به وزنه ها حجوم ببرید

در صورت عدم تمرین با وزنه هرگز فیزیک مورد نظرتان را به دست نخواهید آورد . منظورم از این حرف انجام لیف های سنگین است نه اینکه به استفاده از وزنه های اطرافتان بپردازید . همه موارد لازم را در رابطه با اجرای یک لیفت کنترل کنید . کنترل ، مسئله مهمی در این رابطه می باشد . از وزنه هایی استفاده منید که بتوانید حد اقل 4 تکرار با آن انجام دهید ، اما متوجه باشید که تکرار هایتان به بیشتر از 6 عدد نرسد . در رعایت این اصول تقلب نکنید . چرا که تعداد ست زیاد باعث تخریب شدید عضله می شود و برای دوران حجم مناسب نیست .

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 18:4 | لینک  | 

از قدیم گفته اند، عقل سالم در بدن سالم است. در طول زمانها، ورزش و بدنسازی یکی از مهمترین دغدغه های بشر بوده است. روش ها و برنامه های مختلف بدنسازی برای انواع ورزش ها طراحی شده است. راه و روش های مختلفی برای قوی تر کردن و شکل دادن به عضلات و ماهیچه های بدن وجود دارد. این روشها عبارتند از، دو، وزنه برداری، تمرینات ورزشی و غیره. اما هر کدام از این روشها، نتایج خاص خود را به بار می آورد و مهارتها و بنیه و استقامت بدنی خاصی می طلبد.  یکی از اصلی ترین الزامات برای شروع ورزش های بدنسازی، داشتن یک مربی خوب است. شروع این نوع ورزشها به تنهایی و بدون کمک مربی، دشوار و گاهي خطرساز است. به این دلیل که هر تمرین، طرز قرارگیری و موقعیت خاصی دارد که اگر به اشتباه انجام شوند، منجر به آسیب رساندن به بافت های بدن می شود.

یکی از مؤلفه های اصلی برنامه های بدنسازی، تمرین با وزنه است. با کمک وزنه برداری می توانیم قسمت های خاص و مورد نظر از بدن را قوی تر کرده و برجسته سازیم. وزنه برداری شامل استفاده از وزنه های مختلف، پوشیدن لباس مناسب و سایر نکات ظریف دیگر است. مثلاً حتماً باید قبل از انجام وزنه برداری، دستکش مخصوص دست کنیم چون ممکن است باعث آسیب رسیدن به پوست دست شود و همچنین با پوشیدن دستکش، می توان وزنه ها را راحت تر در دست گرفت و بالا برد. بعضی از ورزشها نیاز بیشتری به تمرینات وزنه برداری دارند، درحالیکه ورزش های دیگر مثل تنیس روی میز نیاز کمتری به آن دارند.

باشگاه های ورزشی مکان مورد علاقه ورزشکاران و بدنسازان به حساب می آید. دستگاه های بدنسازی موجود در هر ورزشگاه، می تواند انگیزه بیشتری به ورزشکاران برای تمرین بدهد. اما باید یادتان باشد که استفاده از همه دستگاه ها، برای شما مناسب نیست. وجود مربی در اینجا هم الزامی می شود. به طور کلی دو نوع مختلف از تجهیزات در هر باشگاه موجود است: دستگاه ها و وزنه های آزاد. هر دو این تجهیزات اختصاص به قسمت های مختلف بدن دارد و راهکارهای مختلفی می طلبد.

این تمرینات بدنسازی همچنین برای دسته ای از بیماران لازم است چون می توانند از این طریق بدنشان را روی فرم نگاه داشته و بهتر با بیماری مقابله کنند. به ویژه برای بیماران قلبی-عروقی، پزشکان ورزش مداوم اما سبک را توصیه میکنند تا از این طریق عضلات قلب قوی تر شوند. این ورزش ها شامل پیاده روی های تند و بلند کردن وزنه های سبک می شود.

یکی دیگر از مؤلفه های اصلی داشتن بدنی متناسب و سالم، برنامه غذایی مناسب است. کسی که تمرینات بدنسازی را شروع می کند، باید از انواع خاصی از مواد غذایی استفاده کند. مصرف بیش از حد چربی می تواند باعث از بین رفتن همه زحماتتان در باشگاه شود. مربی شما می تواند خیلی خوب بهترین رژیم غذایی مناسب برای شما را معرفی کند. او لیستی از غذاهای مفید برایتان تهیه کرده و غذاهای مضر را به شما خاطرنشان می سازد. غذاهای مناسب شامل مایعات و جامدات است. این غذاها به هر شکل و صورتی باید بتوانند نیازهای اجزای ساختمانی بدن را برطرف کنند. و باید سرشار از کربوهیدرات برای تولید انرژی و پروتئین برای ساخت بافت های بدن باشند.

دیر زمانی است که فیتنِس و بدنسازی جزء مهمترین خصیصه های انسانها درآمده است. برنامه های تمرینی سنگین و ساعات طولانی مورد نیاز برای انجام این تمرینات، نیاز به فردی دارد که هم از نظر جسمی و هم فکری در سلامت کامل باشد. مطمئناً شما هم از اهمیت این ورزش ها آگاهید، پس تنبلی را کنار گذاشته و از همین امروز به نزدیک ترین باشگاه محل بروید و ثبت نام کنید!

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 17:10 | لینک  | 

توصیه به بدنسازان مبتدی

این توصیه را حتما جدی بگیرید چون باعث پیشرفت خیلی زود شما خواهد ::

حد اقل تا یک ماه اول از وزنه های سبک استفاده کنید  چون بدن شما هنوز آمادگی برای زدن وزنه های بسیار سنگین را ندارد 

اگه از وزنه های سنگین استفاده کنید باعث می شود که بافت های ماهیچه ای شما پاره شوند و این کار مانع از حجیم شدن ماهیچه های شما خواهد شد

برای هر تمرین که انجام می دهید تا حد توان آب بخورید یا حداقل ۱.۵ لیتر آب بخورید (حتما) ُ هر چقدر از وزن شما که بالا می رود باید ۳/۲ آن آب باشد چون باعث می شود که قسمت های خالی بافت های ماهیچه ای شما از آب پر شود و هم چنین مقدار آبی که در هنگام تمرین از بدن شما دفع می شود بازگرداننده شود .

حتما این توصیه ها را جدی بگیرید

 

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 16:59 | لینک  | 

 

در طـول چـنـد سـال اخیر، در برنامه های تلویزیونی شاهد قربـانـیـانی بـودیم که به دلیل مکمل های سوزاننده چربی "ادروفین" به این روز افتاده بودند. البته مصرف ادروفین تنها گوشه ای از حوادثی است که دریـن زمینه اتفاق می افتد. رازهـای پـنـهان و عمـیـقی در مـقوله بدن سازی و تناسب انـدام وجـود دارد کـه بـرای سـالهای بسیار دراز در مورد آن حرفی به میان نیامده است.  بــرای از بین بردن اثر مواد شیمیایی، بدن سازها و افرادی کـه بــه ورزش های تناسب اندام مشغول هستند یکسری ورزش هـا و حـرکـات پیـشـرفـتـه را به کار می گیرند و تصور می کنند که میتوانند با اتکا به آنها به بهترین نتیجه ممکن دسـت پیدا کنند. اما متلاسفانه بسیاری از این روش ها و حـرکات بـه ســـلامت فرد آسیب وارد می سازد و در برخی موارد مرگ را به همراه دارد. وقت آن رسیده که برخی از آن موارد را برایتان روشن کنیم.

شماره 10: نبود حرکات کششی

چرا خطرناک است:
هیچ شکی وجود ندارد که انجام حرکات کششی قبل و بعد از حرکات اصلی بسیار مهم می باشد و عدم انجام آنها صدمات جبران ناپذیری از قبیل پارگی بافت ماهیچه ای را به دنبال دارد. با توجه به تمام این موارد باز هم بدنسازهایی هستند که نسبت به انجام این حرکات کوتاهی می کنند. فوایدی که می توانید در طول انجام حرکات کششی بدست آورید بی شمار هستند: از آسیب دیدگی جلوگیری میکنند، میزان تحرک شما را افزایش دهند، قابلیت اجرا و وضع اندام شما را بهبود می بخشند، میزان فشار وارده را کاهش می دهند، بدن را نرم و انعطاف پذیر می سازند.

در عوض چه کنیم: حرکات کششی را قبل و بعد از تمرینات اصلی به مدت 10 دقیقه انجام دهید. همچنین در حین حرکات خود، زمانی که وزنه های سنگین بلند می کنید، این حرکات پیشنهاد می شود.


شماره 9 :کم غذا خوردن

چرا خطرناک است: بسیاری از ورزشکاران تصور می کنند که اگر با شکم خالی به تمرین مشغول شوند چربی بیشتری می سوزانند. توضیح علمی این مطلب آن است که  بدن به طور معمول از چربی های باقی مانده به عنوان سوخت استفاده می کند بنابراین غذا نخوردن به منزله نبود سوخت کافی می باشد.

حقیقت در این جاست که بدن از کربوهیدرات ها به عنوان مهمترین منبع انرژی در طول تمرینات استفاده می کند. بنابراین نه تنها این کار شما را می تواند از اجرای کامل تمرینات عقب بیندازند بلکه تاثیرات جانبی بی شماری از قبیل: کاهش فشار خون، سر گیجه و حتی بی هوشی را نیز به همراه دارد.

در عوض چه کنیم: در حدود 30 تا 60 دقیقه پیش از شروع تمرینات ورزشی یک وعده غذای سبک و قابل هضم که دارای کربون های مرکب باشد از قبیل: میوه، سبزیجات، نان جو، برنج و یا ماکارونی میل کنید.


شماره 8 :گرفتن فرم نادرست

چرا خطرناک است: گرفتن فرم نادرست به عناوین مختلفی به سلامت شما آسیب می رساند. یکی از نمونه های آن سریع انجام دادن حرکت ها می باشد: زمانی که در حال انجام حرکات پرس سینه هستید، اگر حرکت را به سرعت و با بی توجهی انجام دهید، بیشترین آسیب را به زردپی و رباط های خود وارد می آورید چراکه در این حرکت بیشترین فشار بر روی همین دو نقطه ای که ذکر شد می افتد. اشتباه شایع دیگر این است که ورزشکاران در حین بلند کردن وزنه های سنگین معمولا بیشترین فشار را بر روی قسمت پایینی کمر خود وارد می اورند که این امر به نوبه خود می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بدن وارد سازد.

در عوض چه کنید: بهترین راه برای اطمینان از اینکه حرکات را به درستی انجام میدهید این است که از یک مربی تقاضا کنید تا شما را در حین انجام حرکات مشاهده کرده و اگر در نحوه اجرای شما مشکلی دید، گوشزد نماید. اگر شما از نحوه انجام دادن چندین تمرین متفاوت مطمئن نیستید؛ گرفتن یک مربی خصوصی برای چند جلسه ضروری می باشد.


شماره 7 :تمرین بیش از حد

چرا خطرناک است: بیشتر ورزشکاران حرفه ای معمولا بدن خود را متحمل ورزش های سخت می کنند و "روزهای استراحت" را هم به کلی فراموش می کنند. این کار موجب کوفتگی عمومی در بدن، کج خلقی، افسردگی، پریشانی، استرس، کاهش اشتها، کم شدن وزن، حالت تهوع و دل آشوبی می شود. با وجود تمام این مشکلات ورزشکاران همچنین از آسیب دیدگی ها دائمی ماهیچه و مفاصل، افزایش خطر آسیب دیدگی، کند شدن عکس العمل ها، عدم وجود هماهنگی، افزایش آسیب پذیری، و بروز بیماری های عفونی و موارد عدیده دیگری نیز رنج خواهند برد.

در عوض چه کار کنیم:   به حرف "بدن" خود گوش دهید. پس از اتمام یکسری ورزش، شما باید در خود احساس انرژی و توان بیشتری کنید. اگر احساس خستگی و کوفتگی به شما دست داد، باید برنامه روتین خود را مجددا از نو ارزیابی کنید. باید بین هر بار ورزش کردن مدت زمان معینی استراحت کنید تا عضلات شما فرصت مناسب برای بازسازی را پیدا کنند. میزان استراحت بین افراد مختلف متفاوت است بنابراین توجه خود را بر روی سیگنال هایی که بدنتان می فرستد، متمرکز کنید.


شماره 6 :مصرف زیاد پروتیین

چرا خطرناک است: در فصول استراحت معمولا بدن سازها به ازای هر نیم کیلو وزن بدن خود در حدود 1.25 تا 1.5 گرم پروتیین در هر روز مصرف می کنند. پیش از شروع مسابقات بسیاری از آنها میزان مصرف پروتیین روزانه خود را در حدود 1.75 تا 2 گرم افزایش می دهند. اما غافل از این هستند که مصرف بیش از اندازه پروتیین تاثیرات جانبی بیشماری را به همراه دارد. ابتدا میزان هوموسیستین را در بدن افزایش میدهد (یکی از فراورده های جانبی پروتیین) و به طور مجزا ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را نیز زیاد می کند. علاوه بر این وجود پروتیین بیش از اندازه در بدن موجب وارد شدن آسیب های جبران ناپذیری به کلیه ها شده و ریسک ابتلا به پوکی استخوان را نیز افزایش می دهد.

در عوض چه کنیم: متخصصین تغذیه بر این باورند که هیچ کس حتی افراد پرورش اندام کار حق ندارند روزانه بیش از 1.7 گرم پروتیین مصرف کنند. به خاطر داشته باشید که این عدد حداکثر میزان مصرف، در مواردی که شما به شدت تمرین می کنید می باشد. اگر تمرینات شما متعادل و آرام هستند میزان مصرف پروتیین شما باید رقمی نزدیک به 0.8 تا 1.0 گرم به ازای هر نیم کیلو از وزن بدن باشد.


شماره 5 :کم آبی

چرا خطرناك است؟ بیشتر بدن سازها برای اینکه بتوانند پیش از شروع مسابقات خود را به وزن مورد نظر برسانند از تعرق و از دست دادن آب بدن کمک می گیرند. آنها از تکنیک ها دیوانه کننده ای نظیر دوچرخه در سونا و یا مصرف مواد ادرار آور استفاده میکنند که حتی انواع گیاهی آن نیز بسیار مضر می باشند.  حتی بسیاری از پرورش اندام کارها برای از دست دادن آب به بالاترین میزان ممکن و برآمده کردن ماهیچه ها به بیشترین مقدار پیش از اینکه بر روی صحنه حاضر شوند یک لیوان شراب می خورند.

کم آبی به دلایل بسیار زیادی خطرناک می باشد. اول اینکه باعث انقباض بیش از اندازه عضلات می شود (بسیاری از پرورش اندام کارها که بیش از اندازه آب بدن خود را تخلیه کرد می کنند زمانی که یک فیگور خاص را به خود می گیرند در همان حال باقی مانده اند و توانایی آزاد کردن عضلات را پیدا نکرده به همین دلیل آنها را با برانکارد از صحنه به بیرون می برند.) این کار بر روی اندام های داخلی نیز تاثیرات مخربی می گذارد. اولین عضوی که مورد اسیب قرار می گیرد، کلیه است. در این حالت گنجایش ذهنی شما نیز کاهش پیدا می کند.

در عوض چه کنیم: پیش از شروع تمرینات خود چیزی در حدود 60 گرم آب بنوشید و هر 15 تا 30 دقیقه در حین تمرینات نیز 3 تا 6 گرم آب بنوشید. زمانی که تمریناتتان تمام شد به ازای هر نیم کیلیویی که از وزن بدنتان کم شده، باید 2 فنجان آب بنوشید.


شماره 4 :استفاده از محرک های خطرناک

چرا خطرناک است: ریسک استفاده از ادروفین شامل تپش قلب، حملات قلبی و سکته می باشد که رسانه های گروهی همواره به این موارد اشاره دارند. حتی وزارت بهداشت و داروی آمریکا به تازگی لیست جدیدی از تاثیرات ویرانگر ادروفین تهیه نموده است. به علاوه امروزه در بازارها محرک های بسیاری زیادی وجود دارند. حتی چربی سوزهایی که فاقد ادروفین هستند حاوی ترکیباتی می باشند که مضرات آن دست کمی از ادروفین ندارد. به عنوان مثال یک ترکیب رایج در مکمل های چربی سوز "ماهانگ" می باشد که از گیاهی گرفته می شود که ادروفین مستقیما از آن بدست می آید. بسیاری از دونده ها، پرورش اندام کارها و سایر ورزشکاران از این مکمل ها برای " ارتقای" وضعیت خود استفاده می کنند، بدون اینکه کوچکترین توجهی به تاثیرات جانبی و خطرات آن داشته باشند.

در عوض چه کنیم: اگر شما مصر هستید که از مکمل ها استفاده کنید باید پیش از هر چیز لیست مواد تشکیل دهنده انرا با دقت بخوانبد تا خبری از ادروفین، افدرا و ماهانگ و نارنج تند در آن نباشد. اگر نسبت به یک ترکیب خاص اطلاع کافی نداشتید باید حتما از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید. شما همچنین می توانید به جای استفاده از این نوع مکمل ها پیش از شروع ورزش خود از قرص های کافئین استفاده کنید؛ هر چه باشد آنها خطر کمتری نسبت به نمونه های مشابه خود دارند.


شماره 3 : بلند کردن وزنه های بسیار سنگین

چرا خطرناک است: بسیاری از ورزشکاران تلاش می کنند که به تدریج میزان وزنه هایی را که بلند می کنند افزایش دهند. این کار ضد تولیدی می باشد چرا که به شما اجازه نمی دهد تا کنترل تمام و کمال در حرکت داشته باشید و باعث می شود تا شما از گرفتن بهترین نتیجه ناکام بمانید و همچنین این امکان وجود دارد که زردپی و رباط بدن آسیب ببیند.

در عوض چه کنید: شما باید وزنی را بلند کنید که کنترل کامل به آن داشته و توانایی این را داشته باشید که تا اتمام حرکت وزنه ها را بدون رها کردن در دست خود نگه دارید. اگر شما از کنترل کامل وزنه ناتوان هستید و از آغاز تا پایان حرکت در دست شما در حال تاب خوردن هستند و هیچ گاه نمی توانید به فرم دلخواه دست پیدا کنید، باید میزان وزن انها را کمتر کنید.


شماره 2 : اضافه کردن آرام بخش به محرک ها

چرا خطرناک است: با در نظر گرفتن تپش قلب و عصبانیتی که با مصرف محرک ها به افراد دست می دهد بسیاری از ورزشکاران پس از اتمام تمرینات خود برای "آرام شدن" از آرام بخش ها استفاده می کنند. یک نوع رایج از این دارو " کاوا کاوا" نام دارد. این ماده گیاهی می باشد ، مسکن بوده، ماهیچه ها را آرام می کند، ادرار آور است و به عنوان داروی خوبی در مقابل عصبانیت و بی خوابی به شمار می رود. اما متاسفانه به کبد آسیب می رساند و در برخی موارد عملکرد آنرا به طور کلی مختل می کند. چند نمونه مرگ نیز در این زمینه گزارش شده است.

تعداد دیگری از ورزشکاران برای آرامش پیدا کردن ماریجوانا می کشند. در مدت زمان طولانی بالا بردن ضربان قلب و فشار خون و سپس پایین آوردن یکمرتبه آن بسیار خطرناک است و حتی موجب ایجاد حملات قلبی نیز می شود.

در عوض چه کنیم: اگر احساس می کنید که برای آرام کردن بدن خود پس از مصرف محرک ها نیاز به آرام بخش دارید باید بگوییم که پیش از هر چیز اصلا نباید از محرک ها استفاده کنید. در هر حال باید از استفاده این دو مورد در کنار هم به شدت پرهیز کنید.


شماره 1 :مصرف استروئید

چرا خطرناك است؟تستسترون و استروئید با ایجاد پروتیین به رشد بافت ماهیچه ای کمک می کنند. هورمون استروئید و جایگزین های آن مانند DHEA  اندروستنوئید و نوروندسترونوییئد مشکلات بیشماری را برای شما ایجاد می کنند.

تاثیرات جانبی کم خطر تر آن عبارتند از جوش های صورت، ایجاد نقطه های قرمز و بنفش در سطح بدن،  تنفس ناهماهنگ، باد کردن پاها، و زرد شدن پوست. تاثیرات جانبی حاد تر آن شامل سرگیجه، کج خلقی، ریزش مو، لرزش، حالت تهوع، استفراغ، فشار خون بالا، تپش قلب، بیماری های قلبی-عروقی، درد مفاصل، اسیبهای کبدی، و کوتاه ماندن قد در افراد رو به رشد می باشد. البته مواردی از قبیل افت بیضه ها، درد در هنگام دفع ادرار، رشد سینه ها، ناتوانی جنسی و نازایی را نیز نباید از قلم انداخت.

در عوض چه کار کنید:   به جای آن باید عضلات و ماهیچه های خود را به روش طبیعی و تمرین های مناسب، به حالت و شکل دلخواه در بیاورید.


با بدن خود مهربان باشید

به هر حال زمانی که به ورزش های بدن سازی و پرورش اندام روی می آورید باید آگاه باشید که اگر نکات لازم را رعایت نکنید آسیب های زیادی می توانید به بدن خود وارد کنید. باید برای خود اهداف واقع بینانه و قابل دسترسی تعیین کنید: لازم نیست کارهای بدن سازهای حرفه ای را تقلید کنید و شروع به بلندکردن وزنه های سنگین نمایید.

زمانی که نوبت به مکمل ها می رسد به خاطر داشته باشید که موادی وجود دارند که می توانند قابلیت شما را افزایش دهند اما باید مراقب باشید، چراکه برخی ترکیبهای آنها بسیار خطرناک بوده و در برخی موارد مرگ آور می باشند. تمرین کردن با در نظر گرفتن " سلامت بدن"، روش های مناسبی که تعداد زیادی از ورزشکاران در پی آنها هستند را در اختیار شما قرار می دهد. برای رسیدن به نتیجه آنی نباید یک عمر سلامت خود را به خطر بیندازید.

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 17:35 | لینک  | 

زمستان نزدیک است و زمان آن فرا رسیده که خود را در مقابل سوز و سرما بپوشانید. به دلیل سرما بیشتر ورزش ها در فضاهای سرپوشیده انجام می شوند. اما اگر بیش از اندازه هم در مکان های بسته ورزش کنید، نمی توانید از کیفیت مطلوب تمرینات خود بهرمند شوید. کمبود هوای تازه و شور و هیجان فضای بیرون، ذهن شما را کرخ کرده و فایده چندانی را برایتان در بر ندارد.

اما اصلا ترسی به دل راه ندهید. تنها راه غلبه بر این مشکل و بخشیدن روحی تازه به زندگی این است که میزان ورزش های هوای آزاد را بیشتر کنید. برای آب کردن چربی هیچ چیز بهتر از سرما و وزش باد خنک نمی باشد. قبل از اینکه من ورزش های جالب زمستانی را که باعث حفظ تناسب اندام نیز می شوند، معرفی کنم، نکاتی در مورد لباس پوشیدن ذکر می کنیم تا خودتان را حسابی بپوشانید تا خدای نکرده سرما نخورید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 8:38 | لینک  | 

برای کسانی که لاغر اندام هستند و برای کسانیکه می خواهند چربی هایشان را بسوزانند

سوال 1:   چـطور بدون اینکه چربی های بدنم بیشتر
شود، وزنم را بالا ببرم؟
اگـر سـعی دارید وزنتان را بالا ببرید، اولین کار این است که
مـیــزان کالری های مصرفیتان را افزایش دهید.  برای تعیین
میزان کالری های مصرفی روزانه تان، میـتـوانید وزن بدنتان
را ضـرب در 20 کنـید. برای مثـال، کسـی کــه 150 پوند وزن
دارد، 3000 کـالـری در روز نـیـــاز دارد تا وزنش افزایش یابد.
هـدف شـمـا بـایـد افـزایش یـک پـونـد در هـفـتــه باشد. اگر
بخواهید بیش از این اضافه کنید، فقط چربی های اضافه در
بدنتان جمع خواهید کرد.

بعد از اینکه میزان کالری مصرفی روزانه تان را حساب کردید، باید میزان پروتئین، چربی و کربوهیدرات مصرفی روزانه تان را هم تعیین کنید. به ازای هر گرم از هر پوند وزن بدن، باید میزان مساوی پروتئین مصرف کنید. چربی مصرفی باید %30 از کل کالری های مصرفی باشد. و میزان کالری باقی مانده باید صرف کربوهیدرات شود. برای به دست آوردن این نسبت، باید روزانه 5 تا 6 وعده غذا بخورید به علاوه پروتئین و کربوهیدرات اضافی برای روزهایی که حداقل یک ساعت در روز تمرین می کنید. همیشه به یاد داشته باشید که وعده های غذایی زیاد و سبک بیشتر در مصرف کالری به شما کمک می کند.

ممکن است دوست داشته باشید که برای 2 تا 3 وعده غذایی خود در روز از نوشیدنی های جایگزین غذا استفاده کنید تا زیاد خوری سنگینتان نکند. این کار باعث می شود که زمان کمتری را برای تهیه ی غذا در آشپزخانه بگذرانید. در زیر به چند نمونه از این محصولات اشاره می کنیم:

 مكمل ویژه افزایش دهنده وزن Heavyweight Gainer

 
مكمل غذايي EAS Myoplex Mass


كراتين ISS

 
مكمل Cytosport Muscle Milk

 مكمل پودري Glutamine

 لازم است که سه یا چهار بار در هفته وزن خود را اندازه گیری کنید. از تمرینات بدنسازی بیشتر انجام دهید که روی عضلات زیادی کار می کنند، مثل اسکات، دِدلیفت، چینس و...تمرینات خود را در دو تا سه سِتِ 6 تا 10 تایی انجام دهید. اگر رژیم غذایی و تمریناتتان را چند ماه به طور مداوم انجام دهید، بعد می توانید از مکمل های دیگر که مخصوص عضله سازی هستند استفاده کنید.


سوال 2:  منظور شما ازا اینکه می گویید برای سوزاندن چربی نیازی به انجام ورزش های قلبي عروقي نیست چیست؟

این سوال با توجه به مقاله ای که در تابستان ارائه داده بودم مطرح شده، و خیلی خوب است که الان ابهامات آن را برطرف کنم. آن مقاله نمی گفت که شما برای سوزاندن چربی نیازی به انجام ورزش های قلبي عروقي ندارید، منظور آن این بود که با اینکه اينگونه ورزش ها بسیار مهم هستند، باید فقط یک قسمت از تمرینات شما را پر کنند نه همه ی آن را. قسمت عمده ی تمرینات ورزشی شما باید وزنه زدن باشد چون هم به شما کمک می کند که عضله سازی کنید و در عین حال چربی هم بسوزانید. ساختن ماهیچه کمک می کند تا چربی بیشتری بسوزانید، چون ماهیچه از نظر کالری بسیار فعال تر از چربی است. به عبارت دیگر، هر چه عضله ی بیشتری بسازید، چربی بیشتری هم خواهید سوزاند.

وزنه زدن هم نوعی ورزش قلبي عروقي به حساب می آید با این تفاوت که زمان استراحت بین سِت ها کمتر است و این کمک میکند تا نسبت به ورزش های قلبي عروقي چربی بیشتری بسوزانید. چون بدن شما را مجبور می کند تا اکسیژن بیشتری مصرف کرده و نتیجتاً انرژی بیشتری مصرف کند.

همان طور که قبلاً هم گفتم، این به آن معنا نیست که انجام ورزش های قلبي عروقي و ایروبیک مفید نیست. خیر، این ورزش ها هم بسیار فایده دارد، باعث سوختن چربی ها شده و سیستم قلبی-عروقی شما را هم تقویت میکند. اما لازم نیست که این ورزش ها را هر روز انجام دهید، دو یا سه بار در هفته بعد از وزنه زدن کافی میباشد.

سوال 3:  چطور چربی هایی مثل روغن ماهی یا  CLA به کاهش وزن کمک می کند؟
تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه 3 تا 6 گرم روغن ماهی همراه با غذا یا مکمل های غذایی کمک می کند تا وزن کاهش یابد. دلیل آن وجود اکزیمورون موجود در روغن ماهی است که می تواند حساسیت انسولین را بالا ببرد. انسولین آنابولیک ترین هورمون موجود در بدن است. کمک می کند تا اسیدهای آمینه به داخل سلول های ماهیچه ها منتقل شده، عضله ی بیشتری ساخته شود و کربوهیدرات ها را به منظور ذخیره ی چربی منتقل میکند.

CLA که به مقدار بسیار کم در شیر، پنیر و گوشت گاو یافت می شود، برای مصرف اسید لینولئیک کافی نیست. تحقیقات نشان داده است که  مصرف روزانه 4 تا 6 گرم به کاهش چربی ها کمک کرده و بافت های ماهیچه ای را هنگامی که فرد در رژیم است حفظ می کند. البته اثرات CLA به مرور زمان نشان داده می شود، و برای افرادی که دنبال راه حل های سریع هستند مناسب نیست.

محصولات:

روغن Twinlab CLA

 روغن ماهي Twinlab

 امیدواریم که ابهامات شما در مورد سوزاندن چربی با این مقاله برطرف شده باشد. الان شما می دانید که می توانید بدون افزایش چربی در بدنتان، وزنتان را افزایش دهید، ورزش ایروبیک تنها ورزش برای سوزاندن چربی نیست و با حقایق مربوط به روغن ماهی و  CLA هم آشنا شدید.

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 15:50 | لینک  | 

در اینجا، 9 مورد از این روش ها و باورها را بررسی می کنیم که تا به حال برایتان ناشناخته بوده اند. هرچه زودتر حقایق را درمورد ورزش بفهمید،  زودتر به نتیجه ی دلخواهتان خواهید رسید.  

اگه می خواهید زودتر به نتیجه برسید حتما لین متن را کامل بخوانید

باور 1:  هرچه زمان بیشتری در باشگاه بگذرانید، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت  

واقعیت: اگر فکر می کنید با تبدیل باشگاه به خانه ی دومتان نتیجه ی بهتری خواهید گرفت، کاملاً در اشتباهید. تمرینات بیش از حد رشد ماهیچه ها را متوقف می کند و به جای اینکه بدن شروع به دوباره سازی بافت های ماهیچه ای کند، آن ها را از بین میبرد. به یاد داشته باشید که باید تلاش کنید تا زیرکانه تر ورزش کنید، نه سخت تر. زمانی را که در باشگاه می گذرانید، خوب تلاش کنید. اما بعد به ماهیچه هایتان فرصت استراحت کردن دهید تا بزرگتر و قوی تر شوند. اگر تمریناتتان بیش از یک ساعت طول می کشد، شاید بین سِت ها زمانتان را بیهوده تلف می کنید و یا اینکه خیلی پرتلاش ورزش نمی کنید.

باور 2:  اگر می خواهید قوی باشید، باید جثه تان بزرگ باشد

واقعیت:  قدرت و جثه، هیچ ارتباطی با هم ندارند. تمرین های قدرتی شامل تمریناتی می شود که هیچ کدام باعث بزرگ کردن جثه نمی شود. حتی اگر به بسیاری از متخصصین و مردان قدرتمند جهان مثل بروس لی و جکی چان هم نگاه کنید، خواهید دید که با داشتن جثه ای بسیار کوچک، اما مردان بسیار قدرتمندی بودند. هیکل کوچک این افراد سرعت عملشان را بالا می برد. به همین دلیل چنین متدهای تمرینی بسیار بهتر می باشد. اما بعضی افراد هدفشان این است که تا می توانند جثه شان را بزرگ کنند، اما همیشه به یاد داشته باشید که جثه بزرگ برایتان قدرت نمی آورد.

باور 3:  برای گرفتن بهترین نتیجه، باید حتماً از جدیدترین تجهیزات استفاده کنید   

واقعیت:  انواع مختلفی تجهیزات ورزشی در فروشگاه ها یافت می شود، و این مسئله معمولاً انتخاب را دشوار می کند. صادقانه بگویم، بهترین انتخاب همیشه انتخاب یک جفت دمبل ساده است. زمانی که با دمبل تمرین می کنید، حتی تا عمق ماهیچه هایتان نیز کار میکند. همچنین تمرینات متفاوت و متنوعی را می توانید با استفاده از دمبل انجام دهید. این وسیله قیمت ارزانی هم دارد و مرقوم به صرفه است. از اینرو اگر در باشگاهی عضو نیستید، با اینوسیله می توانید بهترین و نتیجه بخش ترین تمرینات را در خانه خودتان انجام دهید.

باور 4:  با انجام تمرینات قلبي عروقي، ماهیچه سازی نخواهید کرد

واقعیت: درست است که این نوع ورزش ها ماهیچه سازی را کمی دشوارتر میسازد، اما آن را غیر ممکن نمی کند. به خاطر داشته باشید: از آنجا که برای سوزاندن چربی های بیشتر ورزشهای کاردیو را انجام می دهید، باید فکر جبران این کالری های از دست رفته را هم بکنید. این به این معنی است که مصرف کالری های لازم برای ماهیچه سازی را فراموش نکنید. بهتر است ورزش های کاردیو را کوتاه تر اما سرعتی تر انجام دهید، تا طولانی و استقامتی. این کار به قدرتی تر شدن تمریناتتان کمک میکند.

باور 5:  فقط با انجام ورزشهای مخصوص شكم عضلات شکمتان را می سازید

واقعیت:  تا به حال با فردی روبه رو شده اید که برای شش تکه کردن شکم خود گوشه ای ایستاده و هزاران مرتبه حرکت بشین-پاشو انجام دهد؟ با اینکه ممکن است به ظاهر خوب عضله سازی کند، اما نخواهد توانست لایه ای را که دور عضلاتش را گرفته است از بین ببرد. برای مشاهده ی این گروه از عضلات، باید درصد کلی چربی بدنتن را کاهش دهید که با انجام حرکات و تمرینات قلبي عروقي و تغذیه مناسب انجام میگیرد.

باور 6:  تا آخرین حد توان باید روی یک ماهیچه کار کرد

واقعیت:  اگر سعی بر این دارید که در طی هر تمرین، تا آخرین حد از بدنتان کار بکشید، بدانید که راه درستی نیست چون ممکن است باعث تمرین بیش از حد شود. باید سعی کنید تا می توانید تمرینات خود را در حد متوسط اما صحیح انجام دهید. میتوانید در بعضی از روزها را پرکارتر و بعضی روزها را ملایم تر ورزش کنید تا بدنتان بتواند نیرویی تازه بیابد. البته نباید روزهایی که تمرینات ساده و ملایم دارید را بیهوده بگذرانید. میتوانید در این روزها روی جنبه های دیگر تمریناتتان تمرکز کنید،

باور 7:  ماهیچه به چربی تبدیل می شود

واقعیت:  همانطور که امکان ندارد چربی به عضله تبدیل شود، ماهیچه هم هیچوقت به چربی تبدیل نمی شود. ساختن عضله و آب شدن چربی ها در بدن، دو عمل کاملاً متفاوت هستند، و ه ردو این مراحل می توانند در یک زمان انجام گیرند، هرچند که خیلی نادر است. در بیشتر مواقع بهتر است که فقط روی یک هدف تمرکز کنید. دلیل این کار این است که وقتی می خواهید عضله سازی کنید، باید بیش از مقداری که می سوزانید، کالری مصرف کنید. اما برای سوزاندن چربی باید بیش از میزان مصرفتان، کالری بسوزانید.

باور 8:  اگر کسی هیکل خوبی دارد، حتماً حرفهایش نیز کاملاً صحیح است

واقعیت:  گرچه گاهی اوقات قبول حرفهای یکی از هم باشگاهی هایتان فقط چون هیکل خودش عالی استبه نظرتان کار درستی می آید، اما عجله نکنید. قبل از هر چیز در مورد حرفهای او تحقیق کنید چون بعضی افراد ذاتاً به خاطر ژن خوبی که دارند خوش هیکل هستند، و هیکلشان هیچ ربطی به نوع و چگونگی تمرینات آنها ندارد. علاوه بر آن، هر انسان با دیگری متفاوت است. تمریناتی که برای یک نفر جواب میدهد ممکن است برای دیگری نتیجه بخش نباشد. نیمی از کار شما این است که ابتدا تشخیص دهید که برای بدنتان چه تمریناتی مفید است. پس به حرف همه اطمینان نکنید، و روی حرف ها اوئل تحقیق کرده و بعد قبولشان کنید.

باور 9:  اگر پدر و مادرتان اضافه وزن دارند، شما هم همینطور خواهید بود

واقعیت:  درست است که چاقی تاحد زیادی ژنتیکی است، اما راه های زیادی وجود دارد تا بتوانید این احتمال را در خود کاهش دهید. یکی از عوامل مهم برای اضافه کردن وزن، عوامل محیطی مثل پرخوری، جانشین شدن تکنولوژی به جای کارهای دستی و ورزش نکردن است. به جای اینکه بعد از اتمام کار روی کاناپه دراز بکشید و چیپس بخورید، به باشگاه بروید. این کار انرژی زیادی به شما خواهد داد و همچنین به شما کمک خواهد کرد که این عوامل ژنتیکی بد را از خود دور کرده و چاق نشوید.


خوش هیکل بمانید
اینها فقط چند مورد از عقاید و باورهایی بود که حول و حوش بدنسازی و فیتنس وجود دارد. افراد بسیاری گول این باورها را می خورند و بر طبق این باورها کار می کنند. به جای اینکه شما هم قربانی این باورها شوید، سعی کنید که با دقت و نقادانه درمورد آنها فکر کنید و قبل از اقدام به انجام کاری، همه چیز را خوب سبک و سنگین کنید تا واقعین را دریابید. ممکن است به ظاهر کار دشواری بیاید، اما ارزشش را دارد.  

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 15:42 | لینک  | 

قواعد کلی تمرین

  1. همیشه دفترچه تمرینی را همراه داشته باشید.

۲. وزن بدن خود را دائماًکنترل نمائید، اما این را بدانید که افزایش یا کاهش وزن ناگهانی نخواهد بود.

۳. با تنظیم یک رژیم غذایی مناسب، از چربی بدن برای افزایش تودة عضلانی استفاده نمائید.

۴. چربی بدن را خیلی افزایش ندهید.

۵. پیش از روانه شدن به باشگاه از برنامة تمرینی آگاهی داشته باشید.

۶. از تمرینات قسمت بندی شده روی عضلات استفاده نمائید تا بیشترین تأثیر را بگیرید.

۷. برای افزایش حجم وسایز بدن، تمریناتتان را با قدرت انجام دهید.

۸. سعی کنید از برنامه‌های تمرینی متنوع استفاده نمائید.

۹. از تمرینات جایگزین بجای انجام تمرینات یکنواخت روی هر عضله استفاده نمائید.

۱۰. قبل از تمرین بدن را به صورت مطلوب گرم نمائید.

۱۱. شدت تمرین رابیش از حد بالا نبرید.

۱۲. قسمت‌های مختلف بدن را هماهنگ وبطور کامل تمرین دهید.

۱۳. سعی کنید نقاط قوت بدن خود را به اوج برسانید.

۱۴. در رفع نقاط ضعف بدن نیز اهتمام لازم را بورزید.

۱۵. در کاهش دادن چربی بدن با تمرینات هوازی تلاش نمائید.

۱۶. سعی کنید تمرین خود را با تغذیه هماهنگ نمائید.

۱۷. از سیستم‌های تمرینی متناسب با فیزیک بدن خود استفاده نمائید.

۱۸. تقریباً در هر۳ الی ۸ هفته سیستم تمرینی را تغییر دهید.

۱۹. بدن انسان طوری طراحی شده است که فشار بیشتری را تحمل وبه آن عادت می کند.

۲۰. بتدریج فشار وزنه را روی عضلات افزایش داده واز افزایش آن در زمان کوتاه جداً خوداری نمائید. در اینصورت از آسیبهای مفصلی در امان میمانید.

۲۱. از آینده خود تصویری زیبا در ذهن ساخته ودائماً روی آن تمرکز کنید.

۲۲. بدنسازی برای سلامت شماست، در نتیجه سلامت خود را فدای آن نکنید .

۲۳. ظرفیت واقعی خود را در تمرینات بکار گیرید و از بار اضافه بر بدن اجتناب نمائید.

۲۴. از آناتومی بدن و بافت عضلات آگاهی کافی پیدا نموده و از تمرینات اثر گذار استفاده کنید.

۲۵. همانطور که عضلات اسکلتی را تقویت مینمائید سعی کنید عضلات قلب را نیز با انجام تمرینات قلبی عروقی و هوازی تقویت نمائید.

۲۶. تقویت سیستم قلبی عروقی یکی از راههای جلو گیری از فلات یا استپ عضلانی میباشد.

۲۷. عادتهای نادرست را که باعث ناهمگونی بدن و نافرمی آن می‌شود ترک نمائید.

۲۸. از حجم واقعی ششها استفاده نمائید تا اکسیژن کافی به بدن شما برسد.

۲۹. میزان انرزی وذخیرة داخلی عضله ( atp یا گلیکوژن) را افزایش دهید.

۳۰. نسبت تارهای عضلانی سفید وقرمز را در عضلات اصلی بدن شناسایی نمائید.

۳۱. عضلات سفید به سرعت منقبض می شوند و اصطلاحاً سرعتی و قدرتی هستند.

۳۲. تارهای عضلانی قرمز کند انقباض بوده و اصطلاحاً استقامتی می باشند.

۳۳. در هنگام تمرین دقیقاً روی عضلة مورد نظر تمرکز کنید .

۳۴. منظور از بدن سازی بهبود در رشد عضلات بدن و رسیدن به قدرت متعادل در آنها می باشد.

۳۵. وقتی شما کنترل روی بدن خود را افزایش دهید، خواهید توانست کنترل روی زندگیتان را افزایش دهید.

۳۶. بدنسازی را دوست بدارید و به بدنساز بودن افتخار نمائید.

۳۷. سعی نمائید تکنیکهای بدن سازی را آموخته و اثر آن را روی بدن خود تجربه نمائید.

۳۸. از تجربة دیگران به صورت درست استفاده نمائید و مربی واقعی خودتان باشید.

۳۹. از غریزه و احساسات خود بطور صحیح استفاده نمائید و تمریناتتان را بر اساس آن تنظیم نمائید.

۴۰. بدن سازی را برای نظم دادن به زندگی انجام دهید.

۴۱. چگونگی استفاده از رژیمهای غذایی صحیح، روش کاهش چربی، هنر فیگور گرفتن، روشهای برنزه شدن و سایر موارد مرتبط با بدنسازی را بیاموزید اگر و فقط اگر هدف شما شرکت در مسابقات است

۴۲. درست تمرین کردن و استفاده از ذهن و هوش مهم‌تر از بالا و پایین نمودن وزنه بدون فکر است.

۴۳. حریف تمرینی آگاه می تواند رشد بدن شما را تسریع یا بهبود بخشد.

۴۴. شمارش تکرار وزنه را زمانی شروع کنید که سوزش عضلات شما شروع شده باشد .

۴۵. زمانی را که برای تمرینات خود انتخاب می کنید سعی نمائید با موقعیتی که دارید متناسب باشد تا دچار بحران زمانی نگردید.

۴۶. از اینکه مقداری غذا به محل کار خود ببرید ناراحت نباشید، این لازمة تناسب شماست.

۴۷. سعی نمائید باشگاهی را که امکانات کافی، مطلوب و فضای مناسب دارد، انتخاب نمائید.

۴۸. باشگاهی را انتخاب نمائید که افرادش در تمرینات جدی باشند تا روند پیشرفت شما کند نشود

۴۹. حریف تمرینی شما با جدیت خود در هنگام تمرین می بایدشما را در جدی بودن تمرینات یاری دهد.

۵۰. از حریفی که از تمرینات فرار می‌کند و سعی در سست کردن عزم و ارادة شما را دارد دوری نمائید.

۵۱. همیشه با چند حریف تمرینی آشنا باشید و از نقاط قوت آنها درتمرین برای رشد خود استفاده کنید.

۵۲. تعدادی دمبل و میز بدنسازی در منزل داشته باشید تا چنانچه نتوانستید در باشگاه تمرین نمائید رشد شما متوقف نشود.

۵۳. فراموش نکنید بهترین اوقات یک بدنساز زمانی است که در یک باشگاه تمرین می کند.

۵۴. بدنساز واقعی پس از اتمام یک جلسه برای تمرین جلسه بعد نقشة مناسبی را طراحی می کند.

۵۵. کلیه تمرینات خود را در یک دفترچة تمرینی یادداشت نمائید.

۵۶. از لوازم مطلوب در حین تمرین استفاده نمائید.مانند:

۵۷. کفشی که قوس پای شما را حفظ نماید.

۵۸. لباسی که شما را در سرما، گرم و در گرما، خنک نگاه دارد.

۵۹. دستکش مناسب انتخاب نمائید.

۶۰. از کمر بند مناسب تمرین استفاده نمائید تا به حفظ مهره های شما کمک کند.

۶۱. سعی نمائید حتی یک ست و یا یک تکرار از تمرین را هم از دست ندهید.

۶۲. تاریخچة بدنسازی را بیاموزید و از قهرمانان آن الگوی مناسبی متناسب با فرم بدنی خود انتخاب نمائید.

۶۳. تا حد توان عضلاتتان را تمرین دهید .

۶۴. نسبت به عضلات کوچک بی تفاوت نباشید (مانند: عضلات گردن، ساعد و........)

۶۵. تمرینات متعادل کنندة عضلات را انجام دهید (مانند فیله ای، سلام ژاپنی و......)

۶۶. همواره فراگیری تکنیکهای صحیح را افزایش و گسترش دهید.

۶۷. هماهنگی بین اعصاب و عضلات را افزایش دهید.

۶۸. حرکات کششی را در فاصلة بین تمرینات انجام دهید.

۶۹. در عضلاتی که نیاز به ریکاوری زیاد ندارند، استراحت بین ستها را کاهش دهید. (عضلات کوچک)

۷۰. در تمرینات با شدت بالا استراحت بین ستها را افزایش دهید، مانند حرکات عضلات بزرگ و عضلاتی که نیاز به ریکاوری بیشتری دارند.

۷۱. از تمرینات پر خطر اجتناب نمائید، مانند حرکت پرس سر شانه از پشت گردن.

۷۲. از تکرارهای اجباری بهره ببرید.

۷۳. با سیستم افزایشی، رشد عضله را تحریک نمائید .

۷۴. از سیستم پیش خستگی در تمرین عضلات بزرگ استفاده نمائید، تا آسیب کمتری ببینید.

۷۵. برای حد اکثر تأثیر گذاری روی عضلات از سیستم شکست یکنواختی استفاده نمائید

۷۶. از سیستم تکرار منفی استفاده نمائید.(هنگام پایین آوردن وزنه فیبر عضلانی را تحت فشار قرار دهید)

۷۷. برای ایجاد تنشهای اختصاصی از ستهای نزولی وزنه استفاده نمائید.(استفاده از دمبل سنگین تا حد ناتوانی سپس انداختن و استفاده از وزنة سبکتر)

۷۸. برای کشش دائمی جهت رشد عضلات از حرکات کابل استفاده نمائید ،خصوصاً بالا تنه ۷۹. چگونگی استفاده از سیستم تقلبی یا گول زدن را بیاموزید.

۸۰. ستها بلند (غول آسا) برای پرسهای غول آسا مفید است( در حرکات سینه وعضلات مشابه)

۸۱. برای روزهای تعطیل و استراحت برنامه ریزی نمائید.

۸۲. از انجام تمرینات اضافه پرهیز نمائید.

۸۳. در هنگام تمرین سعی نمائید به وضعیت بدنی خود دقت نمائید (به بدن گوش کنید)

۸۴. استراحت مناسب و خواب خوبی را در شب تدارک ببینید تا بدن بهتر آماده تمرینات بعدی شود.

۸۵. بعد از ظهر کمی استراحت نمائید.

۸۶. یک هفتة استراحت فعال را پس از هر دورة پر فشار داشته باشید .

۸۷. از تکنیکهای ریلکسیشن جهت ریکاوری عضلات بدن استفاده نمائید.

۸۸. برای افزایش تودة عضلانی از دوره های تمرینی استفاده نمائید (مانند تمرین باوزنة سبک و تکرار زیاد و یا تمرین با وزنة سنگین و تکرار کم)

نوشته شده توسط حمید رضازاده در ساعت 10:10 | لینک  |